11.5.2024 DĚTSKÝ OFFROAD DEN se Slunečním Paprskem, z.s.

Se spolkem Sluneční paprsek, z.s. Motol a partou fajn offrouďáků z OFFROAD PARTY jsme uspořádali dětský den pro děti, které prodělali hemato-onkologické onemocnění, nebo jsou chronicky a vážně nemocné a také pro děti, kterým jejich onemocnění neumožňuje zúčastnit se ozdravných pobytů pro zdravé děti. Všichni účastníci se svým doprovodem byli vážně úžasní a stateční. Vyzkoušeli si střelbu z air-softových zbraní a vzduchovky od kamarádů z Military Experience, na dalších stanovištích se střílelo z luku, tenisáky na cíl a v neposlední řadě si procvičili svou zručnost a motoriku. Naši přátelé, kynologové nám předvedli své skvěle vytrénované psy a po obědě k nám také zavítali Dobrovolní hasiči Milovice, se kterými si děti mohli vyzkoušet malou stříkačku a podívat se do hasičského vozu. Třešničkou na dortu bylo naše OFFROAD TAXI, kdy kluci z Offroad Party vozili celý den děti po areálu. Na konci offroadové projížďky byl zaparkovaný kamion a v jeho návěsu čelako na děti malé překvapení v podobě plyšáků. V kamionu se děti mohli posadit a připadat si chvilku jako praví kamioňáci . Kamion a finanční dar nám poskytla firma SEVEN TRANS, moc děkujeme. Zároveň děkujeme všem kdo se podíleli na organizaci, občerstvení a průvodce na stanovištích... Děkujeme, že můžeme... 

PS: na našem Facebook profilu ve Fotkách se můžete podívat na více fotografií z tohoto úžasného dne

Partneři akce (odkaz na web)

Sluneční paprsek, z.s.

SEVEN Transport

Sport Forte - poháry, medaile, diplomy

UTISK - tiskárna Poděbrady

Pekařství Svoboda s.r.o - občerstvení

Cukrářství a Pekařství Stáňa Hraštice, Jíloviště, Dobříš - občerstvení

DHL Supply Chain CZ - promo dárky


24.12.2023 VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ OFF-JÍZDA PRO MALOU LIDUŠKU

Díky Vám všem co jste dorazili, vhodili penízky do kasičky, nebo přispěli na bankovní účet, díky spolupráci s Mateřskou školkou U Broučků Milovice se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 82 000 Kč . Za to Vám všem moc děkujeme. Děkujeme také Dorty Eva Lišková za makronky, které jsme mohli dávat za každý příspěvek do kasičky jako sladkou odměnu... Sešli jsme se v těchto svátečních dnech v Restaurace Zahrádka na kopečku, předali rodičům Lidušky společně s Vánočními dárky pro sourozence peníze a popřáli jsme jim jen to nejlepší do Nového roku. 

PS: Ještě jednou DÍKY VÁM VŠEM!!! Tato Vánoční tradice nás moc baví, takže jsme moc rádi, že Vás jezdí a připívá čím dál více...

PS2: Fotky z akce naleznete na naší Facebook stránce.


4.12.2023 TAKTICKÉ CVIČENÍ JEDNOTEK POŽÁRNÍ OCHRANY

V pondělí 4.12. proběhlo taktické cvičení jednotek požární ochrany v prostoru Offroad Milovice zaměřené na pátrání a záchranu ztracené a zraněné osoby v bývalém vojenském prostoru Milovice Mladá. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


ŽIVOT ŽÁBRONOŽKY NA LESOSTEPÍCH MILOVIC

Letošní začátek léta (2022) je o něco bohatší na dešťové srážky a tak se daří v rámci činnosti pojezdů na bývalé vojenské střelnici Balonka v Milovicích vytvářet a udržoval hluboké louže. Průběžně ježděné tratě vytvářejí tolik potřebnou disturbanci terénu, kterou dříve na takových stepích vytvářela mnohatisícová stáda kopytníků. Taktéž zabraňují rozšiřovaní hustých křovin a v místech, kde jsou průjezdy na chvíli přerušeny, se vytváří čerstvým zarůstáním ideální prostor pro rozmanitou květenu. Díky těmto činnostem se již před léty objevily kriticky ohrožené druhy květin a živočichů. Jedním z takových živočichů, kteří si našli své místo v hlubokých loužích a díky četným průjezdům se jim daří rozšiřovat se i na jiná místa, je Žábronožka letní.

Foto: 

Ilustrační - https://salvia-os.cz/branchipus-schaefferi

Vlastní - Offroad klub Milovice


PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z DĚTSKÉHO DNE NA TRAVINÁCH

Spojili jsme síly a pod projektem Spolkových organizací jsme společně s Military Experience a obcí Lipník uspořádali Dětský den na Travinách. Akce byla také jistou "demonstrací" toho, abychom veřejnosti představili činnosti našich spolků a také ukázali, jak lze využívat bývalý vojenský prostor k turistickým a hlavně volno-časovým aktivitám. Více už se dozvíte v reportáži.


PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z AKCE UKLIĎME ČESKO 2022

Ve spolupráci projektu Spolkových organizací a Military Experience jsme se jako každý rok zúčastnili této akce, která pomáhá přírodě kolem nás. Přes 80 dobrovolníků a kamarádů se sešlo, společně jsme v prostorách kolem měst Milovice, Benátek nad Jizerou a Lipníka posbírali přes 8 tun odpadků, černých skládek a kdejakého harampádí.