24.12.2023 VÁNOČNÍ BENEFIČNÍ OFF-JÍZDA PRO MALOU LIDUŠKU

Díky Vám všem co jste dorazili, vhodili penízky do kasičky, nebo přispěli na bankovní účet, díky spolupráci s Mateřskou školkou U Broučků Milovice se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 82 000 Kč . Za to Vám všem moc děkujeme. Děkujeme také Dorty Eva Lišková za makronky, které jsme mohli dávat za každý příspěvek do kasičky jako sladkou odměnu... Sešli jsme se v těchto svátečních dnech v Restaurace Zahrádka na kopečku, předali rodičům Lidušky společně s Vánočními dárky pro sourozence peníze a popřáli jsme jim jen to nejlepší do Nového roku. 

PS: Ještě jednou DÍKY VÁM VŠEM!!! Tato Vánoční tradice nás moc baví, takže jsme moc rádi, že Vás jezdí a připívá čím dál více...

PS2: Fotky z akce naleznete na naší Facebook stránce.

4.12.2023 TAKTICKÉ CVIČENÍ JEDNOTEK POŽÁRNÍ OCHRANY

V pondělí 4.12. proběhlo taktické cvičení jednotek požární ochrany v prostoru Offroad Milovice zaměřené na pátrání a záchranu ztracené a zraněné osoby v bývalém vojenském prostoru Milovice Mladá. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

ŽIVOT ŽÁBRONOŽKY NA LESOSTEPÍCH MILOVIC

Letošní začátek léta (2022) je o něco bohatší na dešťové srážky a tak se daří v rámci činnosti pojezdů na bývalé vojenské střelnici Balonka v Milovicích vytvářet a udržoval hluboké louže. Průběžně ježděné tratě vytvářejí tolik potřebnou disturbanci terénu, kterou dříve na takových stepích vytvářela mnohatisícová stáda kopytníků. Taktéž zabraňují rozšiřovaní hustých křovin a v místech, kde jsou průjezdy na chvíli přerušeny, se vytváří čerstvým zarůstáním ideální prostor pro rozmanitou květenu. Díky těmto činnostem se již před léty objevily kriticky ohrožené druhy květin a živočichů. Jedním z takových živočichů, kteří si našli své místo v hlubokých loužích a díky četným průjezdům se jim daří rozšiřovat se i na jiná místa, je Žábronožka letní.

Foto: 

Ilustrační - https://salvia-os.cz/branchipus-schaefferi

Vlastní - Offroad klub Milovice

PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z DĚTSKÉHO DNE NA TRAVINÁCH

Spojili jsme síly a pod projektem Spolkových organizací jsme společně s Military Experience a obcí Lipník uspořádali Dětský den na Travinách. Akce byla také jistou "demonstrací" toho, abychom veřejnosti představili činnosti našich spolků a také ukázali, jak lze využívat bývalý vojenský prostor k turistickým a hlavně volno-časovým aktivitám. Více už se dozvíte v reportáži.

PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z AKCE UKLIĎME ČESKO 2022

Ve spolupráci projektu Spolkových organizací a Military Experience jsme se jako každý rok zúčastnili této akce, která pomáhá přírodě kolem nás. Přes 80 dobrovolníků a kamarádů se sešlo, společně jsme v prostorách kolem měst Milovice, Benátek nad Jizerou a Lipníka posbírali přes 8 tun odpadků, černých skládek a kdejakého harampádí.