2022

ŽIVOT ŽÁBRONOŽKY NA LESOSTEPÍCH MILOVIC

Letošní začátek léta (2022) je o něco bohatší na dešťové srážky a tak se daří v rámci činnosti pojezdů na bývalé vojenské střelnici Balonka v Milovicích vytvářet a udržoval hluboké louže. Průběžně ježděné tratě vytvářejí tolik potřebnou disturbanci terénu, kterou dříve na takových stepích vytvářela mnohatisícová stáda kopytníků. Taktéž zabraňují rozšiřovaní hustých křovin a v místech, kde jsou průjezdy na chvíli přerušeny, se vytváří čerstvým zarůstáním ideální prostor pro rozmanitou květenu. Díky těmto činnostem se již před léty objevily kriticky ohrožené druhy květin a živočichů. Jedním z takových živočichů, kteří si našli své místo v hlubokých loužích a díky četným průjezdům se jim daří rozšiřovat se i na jiná místa, je Žábronožka letní.

Foto: 

Ilustrační - https://salvia-os.cz/branchipus-schaefferi

Vlastní - Offroad klub Milovice

PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z DĚTSKÉHO DNE NA TRAVINÁCH

Spojili jsme síly a pod projektem Spolkových organizací jsme společně s Military Experience a obcí Lipník uspořádali Dětský den na Travinách. Akce byla také jistou "demonstrací" toho, abychom veřejnosti představili činnosti našich spolků a také ukázali, jak lze využívat bývalý vojenský prostor k turistickým a hlavně volno-časovým aktivitám. Více už se dozvíte v reportáži.

PRVNÍ BOLESLAVSKÁ TV: REPORTÁŽ Z AKCE UKLIĎME ČESKO 2022

Ve spolupráci projektu Spolkových organizací a Military Experience jsme se jako každý rok zúčastnili této akce, která pomáhá přírodě kolem nás. Přes 80 dobrovolníků a kamarádů se sešlo, společně jsme v prostorách kolem měst Milovice, Benátek nad Jizerou a Lipníka posbírali přes 8 tun odpadků, černých skládek a kdejakého harampádí.